Gülüş Tasarımı

gulus tasarımı

Gülüş Tasarımı

Floradent gülüş tasarımı gülüş estetiği diş tedavi hizmetini beylikdüzü mimaroba beykent diş kliniklerinde gülüş tasarımı ve gülüş estetiği diş tedavi uygulamaları yapmaktadır.
     Gülüş estetiği ve Gülüş Tasarımı kişilerin estetik bir gülüşe sahip olabilmeleri için gerekli bir takım kriterler vardır. Bunlar dişler, dudaklar, dişeti vb. çevre dokuların estetik görünümleridir. Gülüş estetiği bu kriterlerin hem tek tek hem de birbirleri ile olan ilişkilerinin değerlendirilerek, kişiye özel iyileştirmenin yapılması işlemidir.

Kişinin dişlerinin dizimi, rengi ve boyutları, dişeti formu, dişetinin görünürlülüğü, dudak seviyesi, kişinin gülme hattı, gülüş estetiğinin sağlanmasında dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerdir. Bu faktörlerin hem tek tek, hem de birbirleriyle olan uyumlarının sağlanması gerekir.

Gülüş tasarımı bireye güzel bir gülümseme ve estetik bir görüntü kazandırabilmek adına gerek dişlerde gerekse çevre dokularda gerekli uygulamaların yapılması işlemidir. Bu amaçla öncelikle fotoğraflar yardımıyla bireyin mevcut diş- dişeti uyumu değerlendirilir. Öncelikle ‘pembe estetik’ olarak adlandırdığımız dişeti dokusunu kapsayan alanlarda işlemler uygulanır. Daha sonra da ‘beyaz estetik’ olarak adlandırdığımız diş dokularına işlemler uygulanır. Böylece kişinin gülüşünde ve görüntüsünde ciddi bir iyileştirme sağlanması amaçlanır.

Yapılacak işleme göre bu süre farklılık gösterebilir. Örneğin diş beyazlatma (bleaching), bonding uygulamaları, kompozit lamina gibi işlemler bir günde tamamlanırken, porselen lamina (yaprak porselen), inlay-onlay birkaç gün hatta bazen bir haftada tamamlanabilmektedir.

    Open chat
    Floradent Diş Kliniği
    Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim