Lazer Destekli Diş Hekimliği

lazer

Lazer Destekli Diş Hekimliği

Lazer destekli diş tedavisi floradent beylikdüzü mimaroba beykent diş kliniği şubelerinde uzman diş hekimlerimizle tedavi edilmektedir.

Lazer, diş hekimliği

Lazer, diş hekimliği tedavilerinde yara iyileşmesini hızlandırarak ve tedavi sonrası sıkıntıları en aza indirerek tedavi kalitesini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Lazer ile diş hekimliğinde

periodontoloji, çene cerrahisi, implantoloji, çene eklemi problemleri, estetik diş hekimliği, , diş sıkma ve diş gıcırdatma, ağız içi yaralar ve diş hassasiyeti , endodonti (kanal tedavisi) alanlarında destekleyici tedaviler yapılabilir.

İmplant, gömük diş çekimi, diş eti operasyonları gibi cerrahi işlemlerden sonra düşük seviye lazer terapi (low level laser therapy) uygulanarak şişlik ve ağrının minimuma inmesi sağlanır. Bu terapi, cerrahi işlemlerden sonra 1., 3. ve 5. günlerde 3 dakika ağız içinden 3 dakika ağız dışından uygulanarak bireylerin iyileşme dönemini daha konforlu geçirmesini ve doku iyileşmesinin hızlanmasını sağlar.

Çene eklemi (temporomandibuler eklem) problemlerinde, diş sıkma ve gıcırdatmaya bağlı kas spazmlarında ve kas spazmlarına bağlı çene kilitlenmelerinde (trismus) düşük seviye lazer terapisi (low level laser therapy) ile kısa sürede kaslarda, eklemde rahatlama, ağrıda azalma ve ağız açıklığında artış sağlanır. İyileşme sürecini takiben implantların üzerindeki yumuşak doku yeni bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan lazer ile açılır ve iyileşme başlığı takılır.

    Open chat
    Floradent Diş Kliniği
    Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim